piątek, 7 lutego 2014

Debiut na scenie translacyjnej! THE PROMISE ZESZYT PIERWSZY

Share it Please
No i się zaczęło! Nie wiem czemu postanowiłem tłumaczyć komiksy, może dlatego że je lubie? Może dlatego że nie mam co robić w wolnym czasie, którego i tak jest mało? Cóż, postanowiłem coś przetłumaczyć. Wszystko robię sam, także grafiki wysokiego poziomu nie są, i na pewno nie jest to poziom tak świetnych grup jak Grupa - CFC czy Ookami Reunion, lecz do tego poziomu będe dążył. Co wybrałem jako pierwsze? Są Żółwie od IDW ( które na 80% przetłumacze na tym blogu ), jest kilka serii Marvela czy DC, jednak padło na...Avatara. Mało znany w Polsce serial, i jeszcze mniej znany komiks, jednak warto. Czemu wybrałem jego? No cóż, nostalgia! :). I chęć przetłumaczenia tego komiksu przynajmniej na ,,średnim'' poziomie, ponieważ Polskie translacje tego komiksu( wierzcie mi jest ich wiele ) są na poziomie buraka i spitego jabłecznika. Jednak no cóż, ludzie się starają i za to trzeba ich szanować. Czym jest The Promise? Pierwszą trylogią, która kontynuuje wydarzenia z serialu. Następnie jest kolejna trylogia ,,The Search'' którą również będe tłumaczył. Trylogia, ponieważ każda z tych serii jest podzielona na trzy tomiki po 75 stron. Niestety, nie każdy lubi łykać aż tak dużo na raz, więc postanowiłem to podzielić, mniej więcej żeby każdy tom miał trzy rozdziały. Dzisiaj pierwszy rozdział. Na dniach powinna się pojawić kolejna część, oraz miniseria ,,Night of the living Deadpool'' , ,,Batman'66'' oraz ,,Teenage Mutant Ninja Turtles IDW''. Gorąco zapraszam, a tymczasem...:
                                                ROZDZIAŁ PIERWSZY - SPEEDYSHARE
                                                  ROZDZIAŁ PIERWSZY - ZIPPYSHARE

The Promise

*uwaga, pierwszy numer ma problem z polska czcionka, nie pojawia sie. nie ma baboli czy innych śmiesznych obrazków. zwyczajny polskie slowo bez ogonka, kropeczki. w ciagu kilku dni pojawi sie prawidlowa wersja.

*do czytania komiksu zalecamy programu CBR Reader/ComicRack/CDisplay lub standartowej przegladarki windowsowej. wystarczy plik otworzyc winrarem/7zipem, wypakowac i gotowe.

*gdyby linki wygasły - pisać w komentarzach.

13 komentarzy:

 1. Świetna robota. Strony 10 i 11 różnią się jedynie językiem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witamy nowego Twórcę . Dzięki za komiksy - osobiście proszę o jak najwięcej serii Marvela (starsze i nowsze) .

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak trzymać :) Ja również proszę o jak najwiecej Marvela. Trzymam kciuki za projekt ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ssiesz maleńki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podziękowania! Życzę wytrwałości. Aby szybko się nie zniechęcać, radzę tłumaczyć 2 lub 3 komiksy na raz. Wtedy, gdy się znudzisz jednym, przeskakujesz do kolejnego :). Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Troszkę błędów jest: brakujące literki, nieprzetłumaczone niektóre wyrazy, strona z ang tekstem. Proponuję, aby przed wypuszczeniem komiksu, ktoś inny go przeczytał w ramach korekty końcowej, ale generalnie będę z niecierpliwością oczekiwał kolejnych tłumaczeń.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam na następną część THE PROMISE. Wspaniale, że przetłumaczyłeś. Co prawda w miarę rozumiem po angielsku, jednak wolę by ktoś to przetłumaczył, bo nie lubię skupiać się na tłumaczeniu i rozumieniu treści. Propsy wielkie :)

  OdpowiedzUsuń

 8. tydzień temu przeczytałem to w oryginale...

  OdpowiedzUsuń
 9. A cóż to,chęci zabrakło?

  OdpowiedzUsuń
 10. Poprosimy o kolejną translację :)

  OdpowiedzUsuń
 11. nie rozumiem tej translacji... nie słyszałeś o polskich znakach? wiesz, tych "ż", "ź", "ć" i pozostałych?

  OdpowiedzUsuń
 12. I TO CHYBA JUŻ NA TYLE,,,,
  SMUTNO.A NADZIEJA BYŁA.

  OdpowiedzUsuń
 13. Janek Wiśniewski PADŁ

  OdpowiedzUsuń

Followers